Advertisement

Gazete Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İspanyol Inditex'in Türkiye'deki Zara mağazalarını kapatma kararı aldığını yazdı. Altaylı, bugünkü yazısında "Bye Bye Zara" başlığı ile yazdığı yazısında Zara'nın tüm mağazalarını kapatacağına ve sadece online satış yapacağına dikkat çekti.

Altaylı'nın, Zara'nın Türkiye pazarından çekileceğini yazdığı yazısında aşağıdaki ifadeler yer aldı;

"Ürünleri pek kaliteli olmasa da, bırakın yılları bir sezon boyu giyilecek türde olmasa da Zara, dünya modasında önemli bir oyuncu.

Hızla değişen moda akımlarına, erişilebilir moda kavramıyla herkesi ortak edebilen bir tekstil, daha doğrusu bir “lojistik” firması.

Dünya çapında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelerde toplam 6 bini aşkın mağazası var.

Ve bu dünya devi Zara, Türkiye’den çıkma kararı almış."

"TÜM MAĞAZALARINI KAPATACAK VE SADECE ONLİNE SATIŞ YAPACAK"

Altaylı, yazısında aynı zamanda Zara'nın Türkiye'deki tüm mağazalarını kapatacağını ve yalnızca internet üzerinden satış yapacağını belirtti.

Altaylı, yazısındaki ilgili kısımda "Tüm mağazalarını kapatacak ve Türkiye’de sadece online satış yapacakmış. Daha önce de böyle dedikodular çıkmış, ancak Zara Türkiye’den çıkmamıştı. Ancak bu kez bana bu bilgiyi veren, Türkiye’nin en önemli tekstil üreticilerinden biri. Her ne kadar bu kararın gerekçesi “yüksek kiralar nedeniyle aşırı maliyetler” olarak gösterilse de ben pek de öyle düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.

HT