Advertisement

Hava durumu için Meteoroloji'den vatandaşlara yeni uyarılar gelmeye başladı. Uzun zamandır İstanbul'da beklenen kar yağışı için vatandaşların bekleyişi sona erdi ve bugün sabah saatlerinden itibaren İstanbul'un bazı ilçelerinde kar yağışı başlarken,  saat 12:30 itibariyle Avrupa Yakası'nda etkisini artırmaya başladı. Öte yandan Meteoroloji de hava durumu için vatandaşları uyardı ve bugünün tahmin raporunu yayımladı. Peki bugün hava durumu nasıl olacak? İstanbul'da kar yağışı artacak mı? İşte detaylar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu tahminlerine göre, yurt genelinde çok bulutlu bir hava olacak. Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Antalya çevreleri, Isparta'nın doğu kesimleri ile Muğla'nın Marmaris, Fethiye ve Dalaman ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Akdeniz kıyı kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının yurt genelinde 2 - 6 derece arasında azalması bekleniyor. Öte yandan rüzgarın da genellikle kuzey yönlerden hafif ve orta kuvvette eseceği bekleniyor. Aynı zamanda Marmara ve Kıyı Ege bölgelerinde rüzgar hızının saatte 40-60 km olarak esmesi tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bugünkü hava durumu raporunda kuvvetli rüzgar konusunda vatandaşlar uyarıldı. Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklenen rüzgarın saatte 40-60 km hızında eseceği tahmin ediliyor. Aynı zamanda Meteoroloji, rüzgar nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklar nedeniyle vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Kar yağışı özellikle Anadolu yakasında ve yüksek kesimlerde etkili oluyor. Anadolu yakasında Kartal ve  Sultanbeyli kısa sürede beyaza büründü. (DHA)

Kent genelinde beklenen kar yağışı yüksek ilçelerde yoğun şekilde yağmaya başladı. Havada güneş olmasına rağmen kar yağması ilginç görüntü oluşturdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıların ardından kentte dün sulu şekilde yağan kar bugün sabah erken saatlerde özellikle yüksek ilçelerde yağmaya başladı. Yoğun ve ince şekilde yağan kar bir olumsuzluğa yol açmazken trafiğinde normal seyrinde aktığı görüldü. Havada güneş olmasına rağmen kar yağması ilginç görüntü oluşturdu. Özellikle Beylikdüzü, Kartal ve Ataşehir'de yağmaya başlayan karın ilerleyen saatlerde de devam etmesi ve kent genelinde etkili olması bekleniyor. (İHA)