Advertisement

Dün sabah saatlerinde 3.78-3.79 bandında dalgalanan ardından 3.77'ye geri çekilen kur yeni güne 3.77'den başladı. Kur daha sonra düşüşünü hızlandırarak 3.74'e kadar geriledi.

Piyasalar bu akşamki Fed kararına odaklandı. Fed'in 2018'in ilk, Yellen Başkanlığı'ndaki son toplantısında faiz oranlarında değişiklik yapması beklenmiyor. Ancak kimi uzmanlar Fed'in söyleminde daha şahin bir ton olabileceği ve Mart ayına ilişkin sinyal verebileceği belirtiliyor.

Ak Yatırım yolladığı notta "Yeni Başkan Jerome Powell’ın görevde olacağı 21 Mart toplantısında ilk faiz artırımının yapılmasını bekliyoruz. Bu akşam Fed’den faiz artırımı beklemesek de, dolar endeksinin geldiği nokta ve ABD enflasyon beklentilerinin artışını sürdürmesi nedeniyle şahin bir karar metni görebiliriz. Bu da karar metninin, Euro/Dolar , Sterlin/Dolar, ons altın, gelişen ülke Borsaları ve BIST 100 hafif negatif , Dolar/TL hafif pozitif etki yapabileceğini düşündürüyor." değerlendirmesini yaptı.

Cuma günkü ABD tarım dışı istihdamı ve ortalama saatlik ücretler verisi de haftanın devamında öne çıkan verileri arasında.