Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 23 Şubat 2018

1- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılacak.

- AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım da toplantıda yer alacak.

(Ankara/11.00)

2- Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin Afrin ilçesini işgal eden terör örgütü YPG/PKK-DEAŞ'a yönelik Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin gelişmeler izleniyor.

(İdlib/Azez/Afrin)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Kentpark AVM'de Polis Eşleri Derneği tarafından düzenlenen kermesin açılışına katılacak.

(Ankara/10.30)

2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Çocuk İşçiliği ile Mücadele Deklarasyonu"nun imza törenine katılacak.

(Ankara/14.00)

3- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Valilik ile Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret edecek, "Şanlıurfa Kent Vizyonu ve Yapı İnşaat Sektör Kurulu ve Yapı İnşaat Sektör Kurulu Toplantısı"na katılacak, esnaf ziyaretinde bulunacak.

(Şanlıurfa/11.30-17.00)

4- AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, Hatay Reyhanlı’da 11 Mayıs 2013’te 53 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırılarla ilgili 33 kişinin yargılandığı davanın karar duruşmasını takip edecek, basın açıklaması yapacak.

(Ankara/10.00)

EKONOMİ

1- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalanacak "Prim Borçlarını Ödeyerek Emekli Olabilecek Tarım Bağkurlu Sigortalılara Kredi Sağlanması Protokolü" törenine katılacak.

(Ankara/10.00)

2- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, TÜMSİAD-Şanlıurfa Kent Vizyonu-Yapı İnşaat Sektör Kurulu Çalıştayı'na ve esnaf danışma gecesine katılacak.

(Şanlıurfa/14.00/18.00)

3- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşaatında incelemelerde bulunacak.

(İstanbul/10.00)

4- TÜİK, 2017 yılı yaşam memnuniyeti araştırması sonuçlarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- AB üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla AB Liderler Zirvesi düzenlenecek.

(Brüksel)

2- Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK), Suriye'ye insani yardım ulaştırılabilmesi ve özellikle rejimin kuşatması altında bulunan Doğu Guta'daki 700 kişinin tıbbi tahliyesi için bir ay insani ateşkes talep eden tasarı oylanacak.

(New York)

GÜNCEL

1- FETÖ davaları

- FETÖ’nün darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı belirlenen Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 kişinin yargılandığı davaya Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde sanık savunmalarıyla devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili, aralarında sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de bulunduğu 224 sanığın yargılandığı "çatı" davasının görülmesine Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- Darbe girişiminde Sultanbeyli ve Mehmetçik Vakfında meydana gelen olaylara ilişkin 3'ü rütbeli, 2'si er, 116'sı öğrenci olan 121 sanığın yargılandığı dava görülecek.

(İstanbul/10.00)

- FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin ''örgüt üyeliği'' ve ''darbeye teşebbüs'' suçlarından haklarında dava açılan 20'si tutuklu 29 sanığın yargılanmasına devam edilecek.

(İstanbul/10.00)

- Bolu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Çatı Yapılanması kapsamında haklarında dava açılan 53'ü tutuklu 145 sanığın yargılanması sürecek.

(Bolu/10.00)

- İzmir'deki "askeri casusluk" soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarının sahte delil üreterek kumpas kurdukları iddiasına ilişkin 36'sı tutuklu 92 sanığın yargılanmasına devam edilecek.

(İzmir/10.00)

- Kırklareli'nde FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına bağlı kışladan, zırhlı askeri araçlarla İstanbul'a gitmek üzere yola çıkan ve vatandaşlar tarafından otoyol girişinde durdurulan 11'i tutuklu 28 sanığın yargılandığı dava görülecek.

(Kırklareli/09.00)

AA