Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

LNG Capital CEO'su Louis Gargour Bloomberg HT'deki Akıllı Para programına konuk oldu.

Gargour, dolarda bi dönüm noktasından geçildiğini ve daha fazla yükseliş beklediğini söyledi. Uzman "Fed Başkanı Powell konuşmasında faizleri kesinlikle 3 kez, belki de 4 kez artıracakları sinyalini verdi. Bu durumda dolar daha da yukarı gidecek" dedi.

Powell'ın daha şahin tavırlı olduğunu belirten Gargour, "Faizleri artırırken enflasyona çok bakmayacağı sinyalini verdi. Yellen'ın bu konuda daha güvercin tavrı vardı." diye konuştu. Gargour, ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yıl sonunda % 3 - 3.5 aralığında olmasını beklediğini söyledi.

Bu yıl gelişen piyasaların iyi durumda olacağını belirten Gargour, "2017'de en iyi varlık sınıfı gelişen piyasalardı. Bu yıl da gelişen piyasaların durumu yine iyi olacaktır. Enflasyon ılımlı kaldığı sürece doların değer kazancının gelişen piyasa yatırımlarına zarar verecek seviyede olduğunu düşünmüyoruz." dedi.

Dolar/TL 'nin ise bir miktar gerileyebileceğini kaydeden Gargour "Kurun neredeyse 4 seviyesinden geri geldiğini gördük, Türkiye'de bir takım olumlu gelişmeler var. Kur orta vadede belki 3.80'lerden 3.70'lere dönebilir." diye konuştu.