Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Özellikle geçtiğimiz yılın sonunda bitcoin'deki 'çılgın fiyat artışlarının' sonuna gelinirken dijital para birimine de ilgi azalmış görünüyor.

Sitemizde 4 bin 126 kişinin katıldığı ve "Paranızı hangisinde tutmayı tercih edersiniz?" anket sorusuna katılımcıların %75'i altın, %25'i Bitcoin cevabını verdi.

- ARAMALAR DA DÜŞTÜ


Aralık ayında tüm zamanların zirvesini gören en büyük kripto para birimi bitcoin, zirve seviyesinden yaklaşık %40 oranında düştü. Google Trends verilerine göre 'bitcoin' aramaları da %80'den fazla düştü.. Bitcoin en son 5 bin dolar seviyelerine yakın işlem görürken bu kadar düşük ilgi görmüştü.

Bitcoin aramaları ve fiyat grafiğine bakıldığında en fazla aramanın fiyatların en yüksek seviyeye çıktığı dönemde yapıldığı görülüyor.

Google'da bitcoin aramaları Ekim'den beri en düşük seviyeye indi

Bitcoin'in son 1 yıllık fiyat hareketiBLOOMBERG HT.COM ANKETLERİ

İnternet sitemizde Ocak ayında "Bitcoin veya diğer dijital paralara yatırım yapıyor musunuz?" sorusunu yönelttiğimiz ve 12 bin 435 kişinin katıldığı ankette %53'lük kesim 'evet yatırım yapıyorum' yanıtını vermişti. Katılımcıların %47'si ise dijital paralara yatırım yapmadığını belirtmişti.4 bin 126 kişinin katıldığı son anketimizde ise "Paranızı hangisinde tutmayı tercih edersiniz?" sorusuna katılımcıların % 75'i altın, %25'i Bitcoin cevabını verdi.