Advertisement

Beyaz Saray Basın Sekreteri Sarah Huckabee Sanders, ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı'nı kovmayı planladığı yönündeki iddiaları yalanladı. Bir yandan, Sanders'ın görevden ayrılmasına çoktan karar verildiği spekülasyonu şiddetlendi. 

Washington Post'un Trump'ın bir yıldan daha uzun bir süredir Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak görev yapan McMaster'ı kovmayı planladığı yönündeki haberinin ardından Sanders, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Başkan Trump ve General H. R. McMaster ile şimdi görüştüm. Çıkan haberlerin aksine, Ulusal Güvenlik Konseyi'nde herhangi bir değişiklik olmayacak" ifadesini kullandı.

Washington Post'un bu haberinin ardından Wall Street Journal, Trump'ın McMaster'ı kovmak istediğini ve bu pozisyona Beyaz Saray Genel Sekreteri John Kelly'i getirme kararı aldığını duyurdu. ABD Başkanı Trump ise Perşembe günü, yönetiminde geniş çaplı değişiklik yapacağı haberlerini yalanlayarak "değişiklik her zaman olur, ancak az olacak" dedi ve "yönetimimde değişik fikirler görmek istiyorum" ifadesini sözlerine ekledi.