Advertisement

Asya para birimleri, ticari gerilimin yeni seyrinin güçlü ekonomik veriyle dengelenmesinin ardından karışık seyrederken hisselerin çoğu yatay seyretti.

Singapur'da ANZ Bank'ta Asya araştırma müdürü Khoon Goh, "İtalya'daki siyasi sorunlar azaldı fakat bu durum ABD'nin ticari gerilimi ile yer değiştirdi" dedi

Bloomberg Dolar Spot Endeksi Cuma günü ve bu hafta yatay seyretti. MSCI EM Asya Endeksi ikinci günde de yükselmesine rağmen haftalık düşüşe yöneldi.

Japon Yeni, İtalya'daki ticari gerilimin ve endişelerin yenilenmesinin güvenli liman talebini korumasıyla Mayıs'tan bu yana ilk kez arka arkaya haftalık yükseliş gerçekleştirdi.Güney Kore Wonu, ihracat verisinin tahminlerin üzerinde gelmesinin ardından yükselirken Tayland Bahtı düştü.

Çin Merkez Bankası (PBOC) günlük yuan fiksingini ikinci günde de, yüzde 0.1 yükseltirken, piyasaya yüzde 2.55 faizli 7 günlük ters repo işlemi ile 40 milyar yuan (6.2 milyar dolar) fon sağladı.

ABD Doları/Hindistan Rupisi paritesinde bir ay vadeli uzlaşmalı kontratlar yatay seyrederken haftalık düşüşe yöneldi.Endonezya'da piyasalar bugün resmi tatil nedeniyle kapalı