Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi  20 Eylül 2018

1- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Irak Temsilciler Meclisine seçilen Türkmen milletvekillerini kabul edecek, Milli Güvenlik Kurulu toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/14.00/15.00)

2- TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Esenboğa Havalimanı'nda yapacağı basın açıklamasının ardından resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'a gidecek.

(Ankara/17.45/18.00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Babaeski'de STK temsilcileriyle tarım toplantısına katılacak, halkla bir araya gelecek, Kırklareli'ni, Büyükkarıştıran, Evrensekiz ve Ahmetbey beldeleri ile Vize ilçesini ziyaret edecek.

(Kırklareli/11.00-19.00)

4- Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde Orta Vadeli Program'ı (OVP) açıklayacak.

(İstanbul/11.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sırbistan'daki resmi temaslarının ikinci gününde, "Bilgi Güvenliği ve Bilişim Suçları Bakanlar Konferansı"na katılacak.

(Belgrad)

2 - Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) önderliğinde İstanbul yeni havalimanında düzenlenen ve Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali'nin açılışına katılacak.

(İstanbul/12.00)

EKONOMİ

1- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Arama - Üretim Sektörü İstişare Toplantısı'na katılacak.

(Ankara/10.30)

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Trabzon Günleri ve Trabzon'un fethi kutlamalarına iştirak edecek.

- Bakan Turhan ayrıca Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu toplantısında bulunacak.

(İstanbul/19.00/16.00)

3- TÜİK, eylül ayı Tüketici Güven Endeksi ile ağustos ayı yurt dışı üretici fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Salzburg'da Avrupa Birliği (AB) Gayriresmi Devlet Başkanları Toplantısı düzenlenecek.

(Viyana)

2- Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, Pyongyang'daki Zirve'nin son gününde Paektu Yanardağı'nı ziyaret edecek.

(Seul)

3- Suriye'nin İdlib ilindeki ateşkesi korumak için varılan Türkiye-Rusya mutabakatının ardından gelişmeler takip ediliyor.

(İdlib)

4- Suriye'nin Irak sınırındaki Deyrizor ilinde terör örgütleri YPG/PKK ve DEAŞ arasındaki çatışmalar izleniyor.

(Deyrizor)

5- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

GÜNCEL

1- Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Türk-İş İl Temsilcileri ve Şube Başkanları Eğitim Semineri"nin açılış toplantısına katılacak.

(Balıkesir/09.30)

2- FETÖ davaları

- Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili, aralarında sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de bulunduğu 224 sanığın yargılandığı "çatı" davasının görülmesine Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)


- FETÖ'nün darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 469 sanıklı dava, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde sürdürülecek.

(Ankara/09.30)

- Darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin davada 90 sanığın yargılanmasına devam edilecek.

(Kocaeli/09.30)

- Dumankaya İnşaat'ın eski sahiplerinin de aralarında bulunduğu 63 sanığın, "himmet" toplayıp FETÖ'ye mali yardım amacıyla kullandıkları iddiasıyla yargılanmasına, İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri'de devam edilecek.

(İstanbul/10.00)

6 - İstanbul'da 10 Aralık 2016'da oynanan Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Park çevresinde meydana gelen ve 39'u emniyet mensubu, 46 kişinin yaşamını yitirdiği, 243 kişinin yaralandığı terör saldırısına ilişkin 10 sanığın yargılanması, İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri'de sürdürülecek.

(İstanbul/10.00)


AA

 

Kapat