Advertisement

Dün sert düşüşle 5.22 ile 8 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyeye inen Dolar/TL yeni günde de düşüşünü sürdürüyor. Kur sabah erken saatlerde % 0.4 düşüşle 5.23'te seyrederken daha sonra 5.25'e yükseldi. Euro/TL de dün 5.92 ile 6 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyeye inerken bugün 5.93-5.95 bandında seyrediyor.

Atlas Portföy Genel Müdür Yardımcısı Cem Şekerci Bloomberg HT'ye "Kurda opsiyon volatilitesine ve kurun geldiği seviyelere bakınca orta vadede 5 - 5.30 aralarında dengeleneceğiz gibi duruyor. 200 günlük ortalama 4.9810'da, kısa vadede oraya doğru hareketler de görebiliriz." dedi.

Şekerci Borsa İstanbul tarafında da 94 bin 800 - 95 bin seviyesinin kritik olduğunu belirtti.  

A1 Capital'den Yunus Şahin ise Türk Lirası'nın dün gelişen ülke paraları arasında en iyi performansı gösterdiğini hatırlatarak "5.21 önemli destek seviyesi, enflasyonda kasım ayı beklentilerinin aşağı çekiliyor olması ve petrolde düşüş TL varlıkları desteklemeye devam ediyor" ifadesini kullandı. 

TÜRK VARLIKLARINDA DÜNKÜ HAREKETBugün yurt içinde kritik bir veri akışı bulunmuyor, ABD'de konut fiyatları ve tüketici güven verileri takip edilecek.