Advertisement

- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Parlamentosundaki Arap milletvekilleri ile beraberindeki heyeti Tarabya Köşkü'nde kabul edecek, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile akşam yemeğinde bir araya gelecek.

(İstanbul/14.00/17.30)

- TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Tuzla Deri İş Sanayi'de kahvaltı programına katılacak, Tepeören Güzelleştirme Derneği'ni ziyaret edecek, Manav Türkleri Federasyonu üyeleriyle buluşacak, Rumeli-Selanik Göçmenleri Zerdeçal Günleri'ne iştirak edecek.

(İstanbul/10.00-14.00)

- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çorum'da iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelecek, Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi'ni ziyaret edecek.

(Çorum/10.00/14.00/17.00)

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi toplantılarına başkanlık edecek.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kayseri Valiliği'ni ziyaret edecek, TOKİ Kocasinan Erkilet Mahallesi çalışmalarını yerinde inceleyecek, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Alanı'nda incelemelerde bulunacak, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek.

(Kayseri/12.00/15.15/17.15/18.00/18.30)

2- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Keçiören'de muhtarlarla bir araya gelecek, esnaf ziyaretinde bulunacak. AK Parti Kızlarpınarı Seçim Ofisi ile Bağlum Seçim Merkezi açılışlarına katılacak Soylu, Çankırı'nın Orta ilçesi köy dernekleri üyeleriyle bir araya gelecek.

(Ankara/10.00-19.30)

3- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş "AK Parti Gaziosmanpaşa Seçim Programı"na katılacak.

(İstanbul/19.00)

4- MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Türk Akademisi Siyasi Sosyal Stratejik Araştırmalar Vakfı (TASAV) tarafından düzenlenecek "Kuruluşunun 50. Yıl Dönümünde Milliyetçi Hareket Partisi" konulu panel ve TASAV Makale Yarışması Ödül Töreni'ne katılacak.

(Ankara/14.00/19.00)

 

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro taraftarları ile muhalefetin düzenlediği gösteriler, ABD'nin yönetim değişikliği baskıları ve uluslararası yansımaları takip ediliyor.

(Caracas)

2- ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme kararının ardından gelişmeler takip ediliyor.


(Washington)


3- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ile bölgedeki durum izleniyor.

(Halep/İdlib)

 

AA