Advertisement

ABD endeks vadelileri, yatırımcıların bugün üçüncü yılına giren 1955'ten bu yana en büyük hisse senedi rallisinin, Libya'daki olayların petrol fiyatlarında yükselişe neden olmasına karşın, devam edeceği yolundaki spekülasyonlarına bağlı olarak yükseldi.

Finisar Corp. hisseleri, şriket kar tahmininin beklenenden daha düşük olmasına bağlı olarak yüzde 34 düştü. Bank of America Corp., Morgan Stanley ve Sanford C. Bernstein & Co.'nun "al" tavsiyelerini yinelemesine bağlı olarak % 0.3 değer kazandı.

Mart vadeli Standard & Poor's 500 (S&P 500) vadeli kontratı, New York saati ile 06:35'te yüzde 0.3 yükselerek 1,323.4 puana yükseldi. Dow Jones vadeli kontratı % 0.3 yükselişle 12,230 puana çıkarken, Nasdaq-100 vadeli kontratı % 0.1'lik çıkışla 2,335.25 puana ulaştı.

Charles Schwab Corp.'tan Kully Samra, "Hisse senetlerindeki genel trend, enflasyona yönelik endişelerin artmasına, borç sorunlarına, küresel anlaşmazlıklara, yükselen faizlere ve petrol fiyatlarına karşın daha da yükselmeye devam ediyor" dedi ve "Bazıları bu faktörleri, genel tabloyu olumsuz olarak göstermek için kullanırken, biz iyimser kalmaya devam ediyoruz ve bu artan 'endişe duvarı'nın aslında boğa hareketinin devam etmesine yardımcı olacağına inanıyoruz" şeklinde görüş bildirdi.