Advertisement

MANİLA (A.A) - 13.04.2011 - ABD'li otomotiv şirketi Ford, Japonya kaynaklı parça sıkıntısı nedeniyle Filipinler'de üretimini geçici olarak durdurdu.

Ford Grup Filipinler'den yapılan açıklamada, Japonya'daki deprem ve tsunami nedeniyle ortaya çıkan parça sıkıntısı yüzünden Filipinler'deki montaj fabrikasında üretimin 18 günlüğüne durdurulduğu belirtildi. Açıklamada, üretimi durdurma kararının gelecek hafta kutlanacak Paskalya Bayramı tatilini kapsadığı da kaydedildi.

Ford, parça tedarikinde ortaya çıkan sorunlar nedeniyle Asya-Pasifik bölgesindeki faaliyetlerinin bu ay sonunda yavaşlatılabileceğini ya da durdurulabileceğini bildirmişti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
13 Nisan 2011 Çarşamba, 12:03 Misafir merhabalar zaten dünyadaki tanımış tüm otomobil üreticileri mercedes,bmw,wvagen,ford,gmc, vb. tüm markalar çoğu parçalarını japonyadan ithal ediyorlar buda otomotiv konusunda japonların dünya lideri ve rekabet edilmiyecek kadar üstün ve geçilemez olduğunu kanıtlar teknolojik gelişmeler oto endüstrisindeki ilk buluşlar herzaman nissan,toyota,honda buluşlarıdır. diğer markalar bu hakları farklı isimler ekleyerek biz yaptık deyip milleti kandırma ve kendilerine çekme yada müşterilerini kaybetmeme adına oyunlar oynarlar. ama hep kazanalr japonya made in japan olur. teşekkürler