Advertisement

Müstakil İşadamları Derneği MÜSİAD tarafından bu yıl 11.si gerçekleştirilen Ekonomi Basını Başarı Ödülleri, MÜSİAD Genel Merkezi’nde gerçekleşen bir törenle sahiplerini buldu. MÜSİAD tarafından her yıl verilen MÜSİAD Özel Ödülü bu yıl Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’a verilirken, Bloomberg HT de özel ödüllerden birine sahip oldu. Ödülü, Bloomberg HT adına Bloomberg HT Ekonomi Direktörü Prof. Dr. Kerem Alkin aldı.  Ekonomi.haberturk.com da 2010'un en iyi internet sitesi ödülüne layık bulundu.

Yenilik, özgünlük, objektiflik, gerçeklik, stratejiklik, etik yaklaşım ve kişisel başarı kriterleri ile değerlendirmenin yapıldığı yarışmanın bu yılki jürisinde MÜSİAD Basın Komisyonu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, Bloomberg HT Televizyonu Ekonomi Direktörü Prof. Dr. Kerem Alkin, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Milliyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Murat Sabuncu, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi İsrafil Kuralay, Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak, Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Süleyman Yaşar, MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesi Nureddin Nebati, Dünya Gazetesi Köşe Yazarı Osman Saffet Arolat, Rota Haber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Nihat Alayoğlu yer aldı.

Törende 13 ödül sahiplerini bulurken, EBBÖ’nün en prestijli ödüllerinden olan MÜSİAD Özel Ödülleri bu yıl, kısa zaman içerisinde 97 ülkeye dış gezi düzenleyerek Türkiye’nin dış ticaretinin gelişmesinde önemli bir rol oynayan Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’a ve Bloomberg HT televizyonuna verildi.

150’ye yakın haberin değerlendirildiği yarışmanın ödül töreninde, ödül alanlar şu şekilde sıralandı:

1 Yılın Ekonomi Haberi : Krizin Efendisi Türk Patronlar Dünyada Kıymete Bindi (Kerim Ülker - Sabah Gazetesi)

2 Yılın Reel Sektör Haberi : Kuyumcular bile et ithal etmeye başladı (Hacer Boyacıoğlu - Radikal Gazetesi)

3 Yılın Araştırma Haberi : Bir avuç fındık ateşledi TIKIR TIKIR büyüyorlar (Mustafa Sezer - Türkiye Gazetesi)

4 Yılın Ekonomi Röportajı : Mezbahaya Silahsız Giremezsin (Neşe Düzel - Taraf Gazetesi)

5 Yılın Kulis Haberi : Kuruş damlalarıyla kayıt dışı rant gölü Derya Coşkun - Yeni Şafak

6 Yılın Ekonomi Yazarı : Murat Yülek - Zaman Gazetesi - Dünya Gazetesi

7 Yılın Ekonomi Programı : Ekonomi Ajandası - TRT Haber - Seda Akbay

8 Yılın Ekonomi Dergisi : Kobiefor

9 Yılın internet sitesi: HT Ekonomi

10 EBBÖ Jüri Ödülü : Vahap Munyar (Hürriyet Gazetesi)

11 MÜSİAD Teşvik Ödülü : Ülke TV

12 MÜSİAD Özel Ödülü : Bloomberg HT Televizyonu

13 MÜSİAD Özel Ödülü : Zafer Çağlayan (Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı)