Advertisement

Yılmazoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Mado'nun bu yıl 15 yeni şube daha açacağını, buna bağlı olarak personel konusunda da istihdam artırımına gideceklerini ifade etti.

''2011 yılında yüzde 15'lik bir büyüme hedeflediklerini ve 2 bin yeni personel istihdam edeceklerini'' bildiren Yılmazoğlu, yeni alınacak personelin, üretim bölümü, servis hizmetleri, satış yöneticisi, işletme ve vardiya müdürleri pozisyonlarında olacağını kaydetti.

Yılmazoğlu, personelin öncelikle yapacakları işle ilgili aldıkları eğitim ve geçmiş zamanlardaki tecrübeleri baz alınarak işe alınacağına işaret ederek, şöyle devam etti:

''Örneğin bir aşçı alınacak ise personelin bu konuda daha önce kalfalık yapmış ya da bu konuda eğitim almış olmasına dikkat ediliyor. Bunun sonucunda da yaklaşık 3 haftalık bir süreç içinde kendi şubelerimizde kendi menümüzün eğitimi verilmektedir ve bu eğitimler pratikte yapması gereken iş, işletme disiplini, hijyen kuralları, müşteri ilişkileri, ürün tanıma ve geliştirme sürecine kadar devam etmektedir.''