Advertisement

Samsung'un ilk çeyrek kârı yüzde 30 düştü. Karın düşmesinde, hafıza kartı fiyatlarındaki gerileme, LCD ve düz ekran televizyonlarda kârlılığın azalması etkili oldu.

Galaxy S akıllı telefonların ve tablet bilgisayarların da üreticisi olan Samsung, 31 Mart'ta sona eren üç ayda 2,78 trilyon von (2,59 milyar dolar) kar açıkladı. Geçen yıl aynı dönemde şirket 3,99 trilyon von net kar elde etmişti.

Samsung, satışlar, operasyonel kar ve net kar açısından 2010'da yıllık rekor kırdı. Şirket, bu yılın ilk çeyreğinde satışların yüzde 6,8 artarak 36,9 trilyon vona ulaştığını bildirdi.

Şirketin Başkan Yardımcısı Robert Yi, ilk çeyrekte şirketin iş çevresini ''zorlu'' olarak tarif ederken, artan hammade maliyetlerine, Avrupa'da finansal piyasalarındaki istikrarsızlığa, Japonya'da meydana gelen deprem ve Ortadoğu'daki politik karışıklıklara dikkati çekti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
29 Nisan 2011 Cuma, 23:04 Misafir galaxy 2 ve android 3,0 li tabletlerin cıkmasıla onumuzdeki 6 ay hızlı bir ralliye baslıyacaktır.seneyi ortalamanın ustunde kapatacagını dusunuyorum.