Advertisement

Çin National Gold Group, talebin artması nedeniyle dünyanın en büyük altın üreticisi olan Çin'in altın üretiminin önümüzdeki 3 yıl içinde 400 metrik tona çıkacağını açıkladı.

Çin'in en büyük altın madeninin sahibi olan China national Gold'un başkanı Sun Zhaoxue; "Amerikan dolarındaki değer kaybı ve jeopolitik riskler sebebiyle tarihinin en yüksek seviyesini gören altın fiyatları Çin'in altın sektörüne çok büyük fırsatlar sunacak." yorumunda bulundu. Çin geçtiğimiz yıl 340.9 ton altın üretti.

Dünya Altın Konseyi'nin raporuna göre Çin ilk çeyrekte Hindistan'ı geçerek altın para ve külçe piyasasından dünyanın bir numarası haline geldi. 2020 yılında ise talebin ikiye katlanması bekleniyor. Külçe altının onsu bu ay 1,577.57 dolar ile rekor kırdı. 

BU HABERE YORUM YAZ
 
01 Eylül 2011 Perşembe, 16:16 Misafir şu durumda altında dalgalanmayı sebep olan çin altın alım kaynanağı dolmuştur eğer amerika ve avrupa piyasasıaltın almazlar ve durağanlığı artı veva eksi olarak çin bozar usa ve ab çin in altın piyasasındaki figuranında başka birşey olmazlar usa ve ab liği bu piyasayı çin in elinden kurtarmalıdırlar bunuda fiyat artış ve eksilişlerini elde tutarak yapmalıdırlar şuan çin fiyatların düşmesini istiyor çünki kendi vatandaşının altını satarak ve dünya piyasasın bir tusunami etkisi yaparak piyasada altın satışını tetikleyece ve yine piyasadaki altnı ucuza alıp kar elde edecek bilindiği gibi piyasada