Advertisement

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  partisince Bursa Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, ''Yeni Cumhuriyet Halk Partisi''nin, ''özgürlük, alın teri'' demek olduğunu ifade eti. Kılıçdaroğlu, ''Yeni CHP''nin, esnaflar, çiftçiler için demokrasi demek olduğunu, ''halkın partisi'' demek olduğunu da belirtti.

Hükümeti eleştirerek ''Bunların hiçbir şeyine güvenmeyin, sözlerine güvenmeyin'' diyen Kılıçdaroğlu, ''Dokuz yılda Türkiye'de, Bursa'da işsizlik azaldı mı'' diye sordu. Kılıçdaroğlu, miting alanından ''hayır'' seslerinin yükselmesi üzerine, şöyle devam etti:

''Peki Allah aşkına işsizlik arttı, yoksulluk arttı, çiftçi ürettiğinin karşılığını alamıyor, esnaf Bağkur primi yatıramıyor. Peki kim köşeyi döndü? Halkın iktidarında köşeyi halkın kendisi dönecek, halk dönecek, halk zenginleşecek. Ben onların ne yaptığını çok iyi biliyorum. Aranızda sanıyorum çiftçi kardeşlerim de var. Süt mü pahalı, bir şişe su mu daha pahalı? Su mu daha pahalı. Niye su daha pahalı?

Üretici, alın terinin karşılığını almazsa bu ülkede üretim olmaz. Sanayici ürettiğinin karşılığını alamıyorsa bu ülkede kalkınma olmaz. Huzurun adresi CHP'dir.''

Kılıçdaroğlu, ''Bursa seninle gurur duyuyor'' tezahüratı üzerine, ''Umuyorum ve arzu ediyorum 12 Haziran'da bütün Türkiye Bursa ile gurur duyacak. Bursa'yı kucaklayacağız'' karşılığını verdi.

CHP lideri, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Barışın adresi olacak CHP... Karnı doyan güler yüzlü insanların adresi olacak CHP. Biz istiyoruz ki ülkemizde huzur olsun, insanlar barış içinde yaşasın bizim ülkemizde çocuklar... İstiyorum ki hiç kimseyi ötekileştirmeyelim, herkesi kucaklayalım, herkesle beraber olalım. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, barış içinde beraber yaşayalım.

Kardeşiniz Kemal, AKP'nin gövdesini silkeliyor. Arada bir düşenler var değil mi? Burada size bir görev düşüyor. Siz de dallarını silkeleyeceksiniz. Söz mü? Ama dallarını silkelerken ağaçtan bir elma düşer, meyve düşer diye beklemeyin, dikkatli olun hemen Recep düşebilir.''

Kapat