Advertisement

Hackerlar, daha önce de saldırmış oldukları Sony'nin sitesini bir kez daha hackleyerek, 1 milyonun üzerinde şifre, e-posta adresi ve diğer kişisel bilgileri çalmış olduklarını iddia etti.

Lulz güvenlik sistemlerinin açıklamasına göre, grup Sony'nin resim hizmeti SonyPictures.com sitesinin güvenlik ağlarını kırdı. Sony, AP'ye yaptığı açıklamasında, durumun araştırıldığını açıkladı.

Sony'nin PlayStation ağı da Nisan ayında hackerların saldırısına uğramış, şirket dünya genelinde birçok ağ hizmetini dışarı kapamak zorunda kalmıştı. Hackerların saldırısı ve Nisan ayından bu yana toplamda 78 milyonun üzerinde kişinin bilgilerinin çalınması, şirketin operasyonel maliyetlerinde 170 milyon dolarlık açık oluşturdu.

Perşembe günü ise Google, Çinli hackerların şirketin mail servisine girmeye çalıştığını ve birçok e-posta hesabı ve bilgisinin çalınmış olabileceğini söylemişti.

Dün akşam konuyla iligili konuşan ABD Dışişleri bakanı Hillary Clinton, Google'un iddiasını “çok ciddi” olarak niteledi. Çinli yetkililer ise Google'ın bu iddiasını reddediyor.