Advertisement

Avrupa hisse senetleri, altı günlük düşüşün ardından, ABD işsizlik başvuruları verisi ve Avrupa Merkez Bankası'nın (AMB) faiz kararı öncesi durgun seyrediyor. Asya hisseleri düşerken, ABD endeks vadelileri yukarı yönde hareket etti.

Home Retail Group Plc, Argos zincirindeki satışların düşmesinin ardından son 2.5 yılın en hızlı düşüşünü gerçekleştirdi. Dünyanın en büyük ikinci radyasyon tedavi ekipmanları üreticisi Elekta AB, karının tahminlerden daha iyi çıkması ile birlikte yüzde 3.6'lık bir ralli yaptı.  Suez Environnement SA, JPMorgan Chase & Co.'nun hisse notunu artırması sonrası yüzde 2.2 değer kazandı.

Stoxx Europe 600 Endeksi yüzde 0.1'in altında düşerek, Londra saati ile 10:36'da 268.9 puana indi. Endeks erken saatlerde yüzde 0.6 kadar yükselmişti. Endeks, 17 Şubat'ta gördüğü bu yılın en yüksek seviyesinden yüzde 7.7 düştü ve 2008 yılından bu yana en düşük değerlemesine geriledi.

Paris'te Cholet-Dupont Gestion'dan fon yöneticisi Vincent Guenzi, "Teknik sıçrama için kapasite var, ancak olan yalnızca bu" dedi ve "Bir faktör olmadığı için yeni bir yukarı hareket görmüyoruz" şeklinde görüş bildirdi.

MSCI Asya Pasifik Endeksi bugün yüzde 0.4'lük bir kayıp yaşarken, Haziran vadeli Standard & Poor's 500 (S&P 500) endeks kontratı yüzde 0.2 yükseldi.