Advertisement

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından milletvekilliği düşürülen Hatip Dicle'ye destek vermek için Şişli'de eylem yapan gruba polis müdahale etti.

Alınan bilgiye göre, bağımsız milletvekili seçilen Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel, Levent Tüzel ve Ertuğrul Kürkçü'nün de aralarında bulunduğu bir grup, milletvekilliği düşürülen Hatip Dicle'ye destek için Şişli Camisi önünde toplandı.

Buradan Taksim'e yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Uyarıları dikkate almayarak Taksim'e yürümek isteyen gruba polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Müdahalenin ardından göstericiler ara sokaklara kaçtı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından milletvekilliği düşürülen Hatip Dicle'ye destek vermek için Şişli'de eylem yapan gruba polisin müdahalesi sırasında gözaltına alınan 40 kişinin işlemleri devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, bağımsız milletvekili seçilen Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel, Levent Tüzel ve Ertuğrul Kürkçü'nün de aralarında bulunduğu bir grup, milletvekilliği düşürülen Hatip Dicle'ye destek için Şişli Camisi önünde toplanmış, buradan Taksim'e yürümek istemişti. Polis de gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etmişti.

Olaylar sırasında 40 kişinin göz altına alındığı ve işlemlerinin Şişli İlçe Polis Merkezi'nde sürdüğü bildirildi.

Bu arada, olaylar sırasında ara sokaklara kaçan göstericilerin yakalanmasına ilişkin polisin çalışmaları da sürüyor.