Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ''Biz Türk milleti, bu toprakları emlak Borsasından satın almadık, kan dökerek bu sınırları çizdik'' dedi.

Şahin, Ordu Valisi Orhan Düzgün'le Aybastı ilçesine bağlı Perşembe Yaylası'ndaki şenliklere katıldı.

Bakan Şahin, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin birlik ve beraberlik olgusuna vurgu yaptı.

Türkiye'nin bir ve beraber olduğunun altını çizen Bakan Şahin, ''Bu topraklar sıradan topraklar değil. Biz Türk milleti, bu toprakları emlak borsasından satın almadık, kan dökerek bu sınırları çizdik'' dedi.

Türkiye'nin tüm illeriyle bir bütün olduğunu belirten Şahin, şunları söyledi:

''Bu ülke, Adana'sıyla Edirne'siyle, Osmaniye'siyle Sinop'uyla, Kastamonu'suyla, Muğla'sıyla, Sakarya'sıyla, Denizli'siyle, Diyarbakır'ıyla bir bütündür. Bu coğrafya sıradan bir coğrafya değil. Bu toprak, vatandır ve ilelebet Türk vatanı olarak, Türk milletinin öz yurdu olarak kalacaktır. Bizlerin birliği, beraberliği, kardeşliği, huzur ortamına uzanan hain elleri, kötü niyetleri kahretmeye, bitirmeye ve de pişman etmeye yeter, yetecektir. Bu topraklara, bu vatana ve bu ülkenin değerlerine gönülden inanıyoruz ve bu inançla buradayız.''

Bu zamana kadar Türk milletine tepeden bakmadıklarını, bundan sonra da bakmayacaklarını ifade eden Şahin, ''Aynı yoldan geçtik biz, aynı sudan içtik biz, aynı dağdan geçtik biz ve biliriz ki ayrılmaz bir bütünüz. Bir takım yeller esse de yel kayadan bir şey koparamaz. Türk milletine bu zamana kadar asla tepeden bakmadık, bakmayacağız'' dedi.

Konuşmalar sonrasında eski AK Parti Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz, Bakan Şahin'e bir plaket ve el yapımı sandık hediye etti.