Advertisement

Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi Boehher'in planı, bugün yerel saatle 18.00'da Temsilciler Meclisi'nde oylanacak. Boehner'in planını geçirebilmesi için, Meclis'teki 240 Cumhuriyetçiden 217'sinin oyunu alması yeterli olacak.

John Boehner'in planının Senato'ya gelip gelmeyeceği konusu tartışılırken, Senato Demokrat Çoğunluk Lideri Harry Reid, Senato'nun da Boehner planını Meclis'in ardından bugün oylayacağını söyledi. Ancak Senato'daki tüm Demokratları arkasına alan Reid, Boehner'in planının geçmeyeceğine dikkati çekti.

Bazı yorumcular, Boehner'in planının Senato'dan geçmemesiyle Reid'in kendi planını daha çok ortaya koyabileceği değerlendirmesinde bulunuyor.

BOEHNER: PLAN MÜKEMMEL DEĞİL ANCAK DOĞRU ÇABANIN ÜRÜNÜ

John Boehner, Meclis ve Senato'ya hazırladığı plan teklifini onaylamaları çağrısında bulundu. Konuyla ilgili Kongre'de basın toplantısı düzenleyen Boehner, teklifinin mükemmel olmadığını, ancak krize çözüm bulmak için samimi ve doğru bir çabanın ürünü olduğunu ifade etti.

Boehner, hem Temsilciler Meclisi hem de Senato'ya bu teklifi geçirmeleri çağrısı yaptı ve Meclisin teklifi geçirmesinin ardından Senato'nun da hareketsiz kalmak için hiçbir mazereti olmayacağını kaydetti.