Advertisement

Fransa ekonomisinin yılın ikinci çeyreği için büyüme oranı yüzde 0.

Fransa Ulusal İstatistik Ofisi'nin (Insee) açıkladığı verilere göre, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 0,9 büyüyen gayri safi yurt içi hasıladaki (GSYH) artış oranı ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 0'da kaldı.

Fransa Merkez Bankası geçtiğimiz pazartesi günü açıkladığı tahminlerinde, Nisan-Haziran dönemini kapsayan yılın ikinci çeyreği için ekonominin yüzde 0,2 oranında büyüyeceğini öngörüyordu.

Söz konusu dönem için yüzde 0,3 büyüme tahmininde bulunan ekonomistler, Insee'nin verilerinin ülkedeki ekonomik faaliyetlerde belirgin bir yavaşlama olduğunu gösterdiğini belirtiyor.

Hanehalkı tüketim harcamaları yılın ikinci çeyreğinde çeyrek bazda yüzde 0,7, imalat sanayi üretimi yüzde 0,6 ve ithalat yüzde 0,9 oranında azalırken, ihracat yüzde 0 düzeyinde kaldı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
12 Ağustos 2011 Cuma, 10:50 Misafir buda ne demek üç aaa haketmedigini gösteren bir olay bence dikkat etmek lazım dolar değer kazanabilir ve çok hızlı amerika fazla parasını değersiz tutamaz her yolu denediler artık amerikanın yeniden dirilişi başlayacak gibi gözüküyor