Advertisement

Küresel endişeler ve ekonomiye ilişkin belirsizlikler, doların yen karşısında zayıflatmaya devam ediyor. Mizuho Corporate Bank Ltd.'ın trendlerden yola çıkarak yaptıüı tahminlere göre, dolar, yen karşısında savaş sonrası dönemin en düşük seviyelerine geri çekilebilir.

Tarihi zirve ve düşüklerin orta noktalarından yola çıkarak kurun yönünü tahmin etmek için kullanılan ichimoku tabloları, doların yen karşısında 75 seviyesinin altına gerileyebileceğini gösteriyor. 17 Mart'ta yen karşısında 76.25 seviyesine kadar düşen ABD doları, Dün de 76.86'dan işlem gördü.

Tablolardaki taban çizgisi 12 Ağustos'ta 78.89'dan bugün 78.34 yen seviyesine geriledi. Mizuho'nun teknik analistlerinden Hiroyuki Tanaka, Japon Hükümeti'nin müdahalesinin ardından 4 Ağustos'ta 80.24 seviyesine kadar yükselen doların, bu haftadan itibaren yeniden düşüşe geçeceğini öngördü.

Düşen taban seviyesi ve değişim çizgisinin yen karşısında doları baskılayacağına dikkat çeken Tanaka, doların rekor düşük seviyelerde seyretmesinin de bir zayıflık işareti olduğunu belirtti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
16 Ağustos 2011 Salı, 13:35 Misafir şimdi bu durumda, japon yeni konut kredisi kullanlar ne yapacak, çok kötü çok kötü