Advertisement

Karlsruhe kentinde bulunan Anayasa Mahkemesi, sözkonusu yardım paketinin anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle 3 politikacı tarafından sunulan şikayet dilekçelerini reddetti ve hükümet kararının anayasaya aykırı olmadığına karar verdi.

Öte yandan, Hür Demokrat Parti (FDP) Genel Başkanı olan Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Philipp Rösler, "Hannoversche Allgemeine Zeitung" gazetesine yaptığı açıklamada, Yunanistan'ın euro bölgesinden çıkartılması yönünde bazı parti arkadaşlarının yaptığı önerileri reddederek, böyle bir adımın ne siyasi, ne de hukuki açıdan mümkün olabileceğini söyledi.

Rösler, euro ülkelerindeki krizin, sadece söz konusu ülkelerin ortak çabalarıyla çözülebileceğini kaydetti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
08 Eylül 2011 Perşembe, 08:26 Misafir ülkesi zorda olan bana ulaşsın yardım elini uzatayım.... bu benlik ile sana yanlız bir adada tek başına kalsan yanına 3 şey olarak ne alırsın diye sormak geldi :)) çünkü ada olmasada yanlızlık olası sanırım senin için.
07 Eylül 2011 Çarşamba, 15:24 Misafir yenidunyaduzeni derki; ab ye sırf beli dini inaçlı ülkeleri alırsanız ve ekonomik istikrarına bakmazsanız böyle bocalarsınız. yunanistan ve kibrıs rum kesiminden ab ye ne hayır gelir...... şimdi pay edin ülke gelirlerini ki kurtarasiniz akil ortaklarinizi.... ab öyle değil. istikrari belirsiz ekonomili ülkeleri almakla en büyük hata yapti... dahda eksiği var ama söylemem. gelecek türkiyenin olacak. bendeki sir çalişmalarla. adıda ; yenidünyadüzeni.. ülkesi zorda olan bana ulaşsın yardım elini uzatayım.... i mail: yenidunyaduzeni@mynet.com.