Advertisement

Alman ve Fransız liderlerin dün Yunanistan'ın euro bölgesinde kalacağını vurgulamasıyla altın fiyatları ikinci günde de geriledi.

Külçe altının ons fiyatı 1,812.77 dolar oldu. Aralık teslim altının onsu yüzde 0.6 değer kaybederek 1,815.20 dolardan işlem gördü.

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Almanya Başbakanı Angela Merkel dün Yunanistan Başbakanı Papandreu ile görüşmelerinin ardından ülkenin euro bölgesinde kalacağını vurguladı.

Öte yandan Çin'in borç kriziyle mücadele eden ülkelerin tahvillerini alacağına dair beklentiler de altın fiyatlarının gerilemesinde etkili oldu.

Sydney'deki Mine Life'ın kurucusu ve yöneticisi olan Gavin Wendt, "Çin sorunlu ülkelerin tahvillerini alacak gibi görünüyor. Avrupa'dan dün gece gelen olumlu haberler de biraz rahatlamaya neden oldu. Dolayısıyla altının tutunması için çok fazla bir neden yok" diye konuştu.

BU HABERE YORUM YAZ
 
15 Eylül 2011 Perşembe, 14:43 Misafir birileri dediğin milyonlarca gerçek ve tüzel kişinin beklentilerinin sonuçları arkadaşım... beklentiler ve sonuçları :)
15 Eylül 2011 Perşembe, 13:06 Misafir kaç gündür altın düşüyor denıyor ama altın hala 104 civarında.bence altın en kısa zamanda zirve yapacaktır. panıkleyip satanlar kesınlıkle zarar edeceklerdır
15 Eylül 2011 Perşembe, 11:19 Misafir yunanistanı kurtarmak bahane amaç birlik dağılmasın. sonuçta fransada ,almanyada birliğe en çok ihracat yapan ülkeler. gümrük birliği en çok türkiye ye zarar vermişti üretim artıp türkiye ab ülkelerine daha ucuz ve kaliteli ürünler satmaya başlayınca türkiye lehine değişim oldu. yunanistanın ne sanayiisi nede tekstili var sadece turizm ve gemi ticareti ile ülke kalkınmaz. turizm de türkiye zaten iyi fiat ve kalite sunuyor. dünya krize girdi bir çok avrupalı tatilini erteledi. ama türkiye arap ve türki cumhuriyetler sayesinde turizmde büyüdü. sonuçta yunanistan borç silmedikçe batmaya mahkum