Advertisement

Avrupa'da Fransa ve Belçika'nın ardından Hollanda'da da, yüzü tamamen örten giysilerin kamuya açık alanda giyilmesine yasak geliyor.

Hükümet tarafından hazırlanan ve yarınki Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınması beklenen planın yasallaşması halinde, yasağa uymayanlar 380 avro para cezasına çarptırılabilecek.

Peçe yasağı, aşırı sağcı Geert Wilders'ın lideri olduğu Özgürlük Partisi'nin (PVV) dışarıdan desteklediği, Liberal Parti'yle (VVD) Hristiyan Demokratlar Birliği'nden (CDA) oluşan azınlık hükümeti programında da yer alıyor.

İçişleri Bakanı Piet Hein Donner tarafından hazırlanan ve haziran ayında açıklanan yeni entegrasyon notasında da kamuya açık alanlarda yüzü tamamen örten giysilerin giyilmesinin yasaklanması gerektiğine dikkat çekilmişti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
15 Eylül 2011 Perşembe, 21:31 Misafir peçenin arkasina siğinilarak her türlü terör eyleminde bulunabilinir doğru karar almişlar.alinan kararin dinsel olarak hiç bağlayiciliği yoktur,bizim ülkemizde de ayni şekilde karar alinmalidir.
15 Eylül 2011 Perşembe, 18:03 Misafir allahın ayetlerini ve yaşam şeklini kilik kiyafetlerini yasakliyan bu aciz insanlardan daha zalim kim olabilir nerede demokrasi yanlıları bunu neresinde demokrasi bu yasak onlarin cehennemdeki azabini kat kat artirir inşallah çatlasalarda patlasalarda allah nurunu tamamlayacaktır (nuruosman)