Advertisement

Apple, merakla beklenen yeni iPhone modelini tanıttı, yatırımcının yaşadığı hayal kırıklığı ile hisseleri tepetaklak oldu.

Apple'ın iPhone 5 modelini tanıtacağına dair çıkan söylentiler nedeniyle lansman toplantısının ardından şirketin hisselerinde yaklaşık yüzde 5'lik bir düşüş yaşandığı açıklandı.

iPhone 4S, şirketin Haziran 2010'da çıkardığı en son modele göre daha hızlı, daha yüksek çözünürlükte bir kameraya sahip, aynı zamanda denizaşırı kullanıma da açık bir ''dünya telefonu''.

Şirketin California'daki merkezinde yapılan tanıtım toplantısında sahnede ilk kez şirketin kurucusu Steve Jobs değil, başkanlık görevini ondan ağustos ayında devralan Tim Cook vardı.

iPhone 4S'in kablosuz şekilde içerik senkronizasyonu yapmasına olanak sağlayan bir yazılımı da bulunuyor. iPhone 4S'in dış görünüşü iPhone4'ten farksız, ancak telefonun altyapısını oluşturan yazılımda yapılan değişikliklerin telefona 200 yeni özellik kazandırdığı açıklandı.

iPhone 4S, yine önceki modeller gibi siyah ve beyaz renklerde satılacak. Yeni telefonun ABD'deki ön siparişleri cuma günü alınmaya başlayacak ve cihazlar 14 ekimden itibaren kullanıcılara ulaştırılacak.

BU HABERE YORUM YAZ
 
05 Ekim 2011 Çarşamba, 16:30 Misafir stokları eritmekmi? adamlar gelen talep e yetişemiyorlarki. newyorkta apple store de cihaz bulmak imkansız gibi, ve adamlar inadına yaptıkları plan dışına çıkıp fazla cihaz üretmiyorlar.
05 Ekim 2011 Çarşamba, 12:05 Misafir büyük hayal kırıklığı yaşattı apple. piyasada muadil ürünlere göre ekran boyutu çok küçük kaldı. sanki stok eritmek istermişcesine ip4 kasası üzerinde ufak tefek değişiklikler yaparak piyasaya 1,5 sene sonra yeni cihaz diye sundular. apple stratejik bir hata yaptı rakipleri karşısında.