Advertisement

Gelişen piyasalardaki değerlemelere ve önümüzdeki yıla ilişkin yüksek kazanç tahminlerine değinen Citigroup Inc., gelişen piyasalardaki hisse senetlerinin yıl sonunda ralli yapması gerektiğini savundu.

1990'dan bu yana en kötü 4. çeyreğini kaydeden gelişen piyasaların şimdi resesyonu fiyatlıyor olabileceğini belirten Citigroup'un analistlerinden Geoffrey Dennis, ancak bunun 2008-2009'a bir geri dönüş olmadığını söyledi. Dennis, Avrupa'daki borç krizi ve küresel büyümeye ilişkin düşük tahminlerin 4. çeyrekte de görülebileceğini aktardı.

Citigroup, Hindistan'ın Asya'da ağırlığının yüksek olduğunu, Latin Amerika, Doğu ve Orta Avrupa ve Ortadoğu&Afrika'da ise düşük ağırlığının bulunduğunu belirterek, ülkenin notunu durağana yükseltti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
07 Ekim 2011 Cuma, 12:22 Misafir yatirimcilara şunu söylemek isteri̇m bi̇r avrupa zengi̇nleri̇ borsasini yükselti̇p karlarini yükselti̇yor daha sonra ameri̇ka borsasi ükseli̇yor ve onlar yükseldi̇kten sonra i̇ni̇şe giri̇p onlar karlarini aliyorlar di̇kkat edi̇n, küçük yatirimcilar elleri̇nde hi̇sse varsa sakin çikmasinlar