Advertisement

AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy ve AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin öldürülmesinin ardından, Libya'da "despotluk ve baskı döneminin sona ermesinden dolayı" duydukları memnuniyeti belirttiler.

Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe de, Libya'da "zorbalığın sona ermesini" memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi. Juppe, "Kaddafi'nin ölümünün ve Sirte'nin düşüşünün bildirilmesi, Libya halkı için çok zor bir dönemin kapandığı anlamına geliyor. Bu, 42 yıllık zorbalığın, Libya halkı için çok çileli bir askeri çatışmanın sonu" dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, Kaddafi'nin öldüğü şeklindeki haberler üzerine yaptığı açıklamada, bu ülkede yeni bir başlangıç yapılmasını ümit ettiğini söyledi.

İngiltere Başbakanı David Cameron ise, Kaddafi'nin öldürüldüğü haberinin ardından "Libya halkının güçlü ve demokratik bir gelecek kurma şansının daha fazla olduğunu" söyledi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
25 Ekim 2011 Salı, 16:06 Misafir Linç eden insanlarda Allahu ekber diye bağırıyor ya pislikler, Amerika bize yardım etsin diye yalvardıklarınıda gördük, Allahtan torpil beklemeyin adını ağzınıza almayın şerefsizler, eğer kuruş şerefiniz varsa gidin müslüman hemde arap olan filistinli kardeşlerinize yardım edin, kafir dedikleri amerikadan destek alan aşağılık mualifler, Kaddafi Amerikaya baş eğmeyen biriydi ne kadar gaddar olsada sizler daha pisliksiniz fırsat olunca neler yapatığınız ortada..
20 Ekim 2011 Perşembe, 19:40 Misafir avrupalılar memnun ise, müslümanlar için üzücü olmalı.