Advertisement

İran; Kaddafi'nin ölüm haberini değerlendirerek Libya'ya tecrübe aktarımına hazır olduğu mesajını verdi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Kaddafi yönetiminin devrilmesiyle halkın isteklerinden birinin yerine geldiğini kaydederek ülkesinin tecrübelerini aktarmaya ve Libya'nın yeniden inşasına hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Mihmanperest, Libya'ya yabancı müdahalesinin gerekçesinin de artık kalmadığını, Libya halkına her türlü müdahaleden uzak bir ortamda kendi kaderini kendisinin belirlemesi hakkı verilmesi gerektiğini bildirdi.

Libya için başlayan yeni dönemde iç savaşın sona ermesini, istikrar ve güvenliğin sağlanmasını arzuladıklarını kaydeden Mihmanperest, halkın meşru istekleri doğrultusunda halkın iradesini esas alan bir yönetimin bu ülkeye hakim olması dileğinde bulundu.

Kaddafi'nin de tarihteki diğer zalimlerin akıbetine uğradığını söyleyen Mihmanperest, direniş, mücadele ve çekilen acılar sonucu büyük zafer elde eden Libya halkı ile Ulusal Geçiş Konseyi'ni tebrik etti.

Mihmanperest, Kaddafi'nin akıbetinin de diğer zalimler ve halkın haklarını görmezden gelenlerle aynı olduğunu belirterek, zalimlerin yok oluşunun ilahi bir vaat olduğunu söyledi.


BU HABERE YORUM YAZ
 
21 Ekim 2011 Cuma, 12:15 Misafir 2. bir kaddafi nasıl yaratılır o konudaki tecrübeleriniz sizde kalsın, tencere dibin kara seninki benimkinden de kara...kaddafi rejimi sizin rejiminiz yanında dünyanın en demokratik rejimiydi.. umarım siz ve başınızdakilerin sonu kaddafiyle aynı olur...