Advertisement

Koronavirüs salgının yayılmaması amacıyla alınan önlemler kapsamında bazı markalar da Türkiye'deki  mağazalarını kapama kararı aldı.

İpekyol, Twist ve Machka Türkiye'deki mağazaları yarından bugünden itibaren geçici bir süreliğine kapatılacağını açıkladı. Konu ile ilgili İpekyol Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ayaydın Bloomberg HT'ye açıklamalarda bulundu.

Ayaydın'ın açıklamaları şöyle;

"Biz bu kararı alırken çok düşündük. şirket yöneticileri eve çekilecekse herkesin eve çekilmesi lazım ve sosyalleşme alanlarının boşalması lazım. Dün itibariyle şirket yönetimi olarak bir karar verdik. Herkesin eve geçmesi ve AVM'lerden uzak durulması gerektiği söyleniyor. Çalışanlarımız peki nasıl uzak duracak, psikolojilerini düşünmek lazım. Şirket yöneticilerinin böyle bir karar alması gerekiyor. Bizden sonra bütün firmalar başlattılar.

Bütün AVM yetkililerinden bir haber bekledik. 700 kişinin çalıştığı Edine'deki fabrikamızı kapattık ve uzatabiliriz. AVM sahipleri herhangi bir aksiyon almadılar. Bir haber geldi sadece çalışma saatlerini azalttık dendi. Herkes eve çekilirken AVM yetkilisi saatleri azalttık diye mail attı. Bu insani değil. Düne kadar bir haber gelmedi bizde şirket olarak bu uygulamayı hayata geçirdik. Pazar günü akşamına kadar değerlendireceğiz. Pazar akşamına kadar AVM'ler herhangi bir kapatma aksiyomu almasa biz bu süreci uzatacağız. AVM'lerde çalışan personelimi orada çalıştıramam"