Advertisement
HABERLER ABONE OL

Bloomberg HT’ye EYT düzenlemesini değerlendiren İTO Başkanı Şekib Avdagiç EYT düzenlemesinde beklentinin karşılandığını söyledi.

“Cumhurbaşkanımız SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ayrımı olmaksızın tüm kesimlerin bu pakette olduğunu ifade etti. Dolayısıyla bu anlamda birliktelik sağlandı, bu önemli bir konuydu.

İkinci konu; emekli olup çalışmak isteyenlere ilişkin özel uygulama var. Bu sayede bir kesimin emekliliği tercih etmeyip bu statüde çalışması için bir imkan sağlandı.

Üçüncü konu emekli olanlar için işletmelere KGF desteği ödenmesi çok makul bir yaklaşım. Genel çerçeveyle bu konuda beklentilerin karşılandığını ifade edebiliriz” değerlendirmesini yaptı.

MÜSİAD’dan açıklama

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Herhangi bir yaş sınırlaması olmaksızın uygulanacak olması ve emekli olup çalışmaya devam edeceklerin bunu kayıtlı olarak sürdürmelerini sağlamaları amacı ile sosyal sigorta prim teşviki getirilmesi ile çalışanlarımızın KGF desteğiyle kıdem tazminatı yükünün azaltılacak olmasıyla da işverenlerimizin beklentilerini karşılayan EYT düzenlemesinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz." ifadelerini kullandı.