Advertisement
HABERLER ABONE OL

Bloomberg HT’ye konuk olan Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, maliyet artışlarının hazır giyim sektörüne etkisini ve sektöre ilişkin gelecek dönem beklentileri değerlendirdi.

Hilal Suerdem, perakende sektörü olarak 2022 yılını oldukça iyi geçirdiklerini belirttiği konuşmasında, imalat sektörünün 2022’nin son 6 ayında maliyet artışlarından dolayı sıkıntı yaşadığını fakat turizmin perakende dünyasını "çok ciddi" desteklediğini belirtti.

İhracattaki sıkıntıların bugün maliyetten ve Avrupa’daki resesyon beklentisi sebebiyle devam ettiğini söyleyen Suerdem, “Türkiye’deki imalat giderlerinin yükselmesi ve Uzak Doğu’daki navlun fiyatlarının düşmesi işimize gelen bir durum değil. Aslında biz pazarımızı Kuzey Afrika’ya kaptırıyor gibi olmaya başladık. Asıl bizi sıkıntıya sokacak olan bu. Fakat yine de en büyük avantajımız, yıllardan beri gelen iş bilgimiz, kalitemiz ve Avrupa’ya yakınlığımız bizi hiçbir zaman dünyadan geri koymayacaktır. Her zaman önce olmaya devam edeceğiz.” dedi.