Advertisement

Sağlık Bakanı tarafından son dakika koranavirüs tablosu açıklandı. Bugünkü vaka sayısı ve vefat edenlerin sayısı belli oldu. Koronavirüs salgınında can kaybı 4096'ya yükseldi. Bugün hayatını kaybeden vatandaşların sayısı ise 41 oldu.

SAĞLIK BAKANI KOCA: "AZALMA VAR"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dakika gelişmesi olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yoğun bakım hasta sayısı ile yoğun bakıma giren hastaların ve hayatını kaybedenlerin oranında azalma olduğunu kaydetti. Bakan Koca, iyileşme hızında öngörülebilir bir yavaşlama olduğunu belirtirken 'Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük. Evde kalalım' ifadelerini kullandı.

15 MAYIS KORONAVİRÜS TABLOSU

15 Mayısta açıklanan tabloda Bakan Koca Twitter'dan şu açıklamayı yaptı;

"Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Test sayımız düne göre fazla. Vaka sayımızda kısmi artış var. Yeni hayat tarzımız Kontrollü Sosyal Hayat, yani hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe."

DÜNYA GENELİ KORONAVİRÜS SON DURUMU

ABD ve İngiltere'de son 24 saatte ağır bilanço yaşandı.

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 468 artarak 34 bin 466'ya yükseldi.

ABD'de ise Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1580 artarak 88 bin 550'ye yükseldiği açıklandı.

haberturk.com