Advertisement

Kripto para işlem platformu eToro, Kopenhag merkezli blockchain şirketi Firmo'yu alacağını doğruladı. Şirket jetonlaştırılmış finansal varlıkların artışını hızlandırmayı hedefliyor.

Tel-Aviv merkezli eToro tarafından Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre şirket, söz konusu satın almanın bir parçası olarak Firmo'nun araştırma ve geliştirme takımını getiriyor. eToro anlaşmanın finansal kısmına dair bilgi vermedi.

eToro'nun kurucu ortağı ve CEO'su Yoni Assia, telefon mülakatında “Bu satın alma eToro için ezber bozan bir durum; gelecekte jetonlaştırılmış ekonomide büyümemizi destekleyecek.” dedi.

Firmo'nun platformu birçok blockchainde finansal kontratlar uygulamak için kullanılarak, Borsaların kripto para türevleri gibi ürünler yaratmak ya da için birebir borçlanma hizmeti kurmak için programlama dilini kullanmasına imkan verecek.

Konuya yakın bir kaynağa göre eToro, başka alımlar da yapmak istiyor. eToro'dan bir yetkili konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

2007'de kurulan platform, internet sitesinde bulunan bilgilere göre kripto paralar, hisse senetleri, emtia da dahil olmak üzere yatırım imkanı sağlıyor. 162 milyon dolar civarında kaynak toplayan eToro'nın Avrupa, Asya ve Orta Doğu'da 10 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Şirket, bu ay ABD'li yatırımcılar için bazı hizmetleri kullanıma sundu.

Bloomberg News