Advertisement

İngiltere'de ekonominin yavaş bir şekilde yeniden açılmasının talep üzerinde baskı oluşturmasıyla birlikte, Londra'da konut kiraları yaklaşık altı yılın en düşük seviyesine gerilemeye hazırlanıyor.

Londra'da kiralar yılın ilk yarısında halihazırda yüzde 3 düştü. Gayrimenkul platformu Zoopla Ltd.'nin raporuna göre kiralardaki düşüş yıl sonuna kadar yüzde 5'i bularak 2014'ten beri en düşük seviyeye gerileyebilir.

Mülk sahiplerinin piyasayı daha önce kısa vadeli ziyaretçilerin kiraladığı gayrimenkullerle doldurması dolayısıyla Londra'nın bazı bölgelerinde düşüş daha da sert oldu.

Koronavirüs pandemisinin ardından ofis çalışanlarının evden çalışmaya geçmesiyle emlak piyasası tepetakla gitti. Ofise yakın oturmak için prim ödenmesi sorgulanmaya başladı.

Yıkıcı bir resesyonla karşı karşıya olan İngiltere ekonomisinde görünüm, yeniden kapanma riski altında. Hükümet, kuzey İngiltere'de 4 milyondan fazla kişiyi kapsayan kısıtlamaları yeniden uygulamaya koydu ve daha fazlasının gelebileceği konusunda uyarıda bulundu.