Advertisement

Meta dünya genelinde binlerce çalışanını etkileyebilecek yeniden bir yapılanma sürecine giriyor.

Bloomberg’in yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Facebook insan kaynakları, avukatlar, finans uzmanları ve üst düzey yöneticileri görevlendirerek yeni bir işten çıkarma turuna hazırlanıyor.

İsminin gizli tutulmasını isteyen kaynaklar, Meta’nın, lider pozisyonundaki bazı yöneticileri doğrudan daha alt düzey rollere düşürmeyi planladığını ve organizasyon şemasında değişikliğe gideceğini belirtti. Değişiklik sonrası söz konusu çalışanların istifa etmesinin beklendiği iddia edildi.

Zuckerberg, geçtiğimiz Kasım ayında toplam çalışan sayısının yaklaşık yüzde 13’üne denk gelen 11 binden fazla çalışanın işten çıkarılacağını açıklamıştı. Zuckerberg, açıklamasında ayrıca, bu kararın ardından "daha fazla işten çıkarma beklemediği" konusunda güvence vermeye çalışmasını da söylemişti.

Bloomberg’e konuşan kaynaklar, organizasyon yapışındaki değişikliğin yanı sıra şirketin bazı proje ve işlerde de kesintiye gitmeyi değerlendirdiğini söyledi. Şirket genelinde ve dünya çapında Meta için çalışanları etkileyecek olan bu kararın büyük olasılıkla aylar içerisinde gerçekleşebileceği aktarıldı.