Advertisement

Milli Piyango Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar Bloomberg HT' ye "Milli Piyango, iddaa ve at yarışları aynı kuponda birleştirilebilir" dedi.

Uçar, "Bir taraf şans oyunudur. Diğer taraf havuz oyunudur. Aynı kupon içinde oyun programları buna göre planlarsanız elbette mümkün. 2008-2009 yılında Tarım Bakanlığı yetkililerimize at yarışlarının futbol maçları ile kombine bir şekilde ortak bilet yapılması konusunda ciddi bir teklifimizde olmuştu. Yüzde 40 civarında bayilerimiz ortak faaliyet gösteriyor. İştikakçıyı aynı puan üzerinde buluşturmanın da oyun planı çerçevesinde mümkün olacağını net olarak söyleyebilirim"dedi.

Uçar Türkiye Varlık Fonu’nun Milli Piyango oyunlarının düzenlenmesi hakkında, "Aslında bu bir özelleştirme değil. Daha önce 2 tane özelleştirme dairesi tarafından yapılmış ihalenin tamamen dışında. Belli bir komisyon karşılığında işin özel sektör yüklenici ile yapılması ve hizmet alımı işidir. Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürlüğümüze verilmiş 49 yıllık bir lisans hakkı var ve son 2 senedir bu hak kullanılmamıştı" diye ekledi.

Uçar ayrıca "Bu oyunun güvenilirliği ile ilgili iddiaları yargıya taşıyabilirler. Milli piyango dairesi kendi teftiş kurulu, Maliye Bakanlığı’nın teftiş kurulu, Sayıştay Başkanlığı, Devlet Denetleme kurulu tarafından ve TBMM tarafından rutin olarak denetlenmektedir.  Bu yıpratma ifadelerini ben çok ciddi görmüyorum.  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en güvenilir, en şeffaf işleyişi olan kurumlarından biridir." diye belirtti.