Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, dün işe aldığını duyurduğu şirketin yeni CEO'sunun ismini açıkladı.

Kendisi ürün tasarımı ve yeni teknolojiye odaklanırken Yaccarino'nun da iş operasyonlarını yürüteceğini belirten Musk, "Bu platformu her şey uygulaması olan 'X'e dönüştürmek için Linda ile çalışmayı dört gözle bekliyorum." ifadesini kullandı.

NBCUniversal, bugün yaptığı açıklamada, Yaccarino'nun küresel reklamcılık şefi görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

Yaccarino, Dünya Ekonomik Forumu'nda (WEF) Çalışmanın Geleceği Görev Gücü'nün başkanı olarak görev yapıyor.

Yeni isim reklam verenlerin endişelerini yatıştırabilir

Yaccarino’nun, özellikle Musk’ın Twitter’ın içerik denetleme politikalarında kapsamlı değişiklikler yapma talebini dengeleyerek reklamverenlerin korkularını yatıştırmaya hizmet edebileceği değerlendiriliyor.

Musk yaptığı seçimle ilgili çok az bilgi verirken yeni CEO’nun bir kadın olduğunu ve birkaç hafta içinde göreve başlayacağını belirtti. Ünlü milyarder kendisinin yönetim kurulu başkanı ve teknoloji baş sorumlusu olarak kalacağını, ürünleri, yazılımlar ve sistemsel operasyonları yöneteceğini kaydetti.

Öte yandan Musk'ın gösterişli duyurular ve büyük sözler verme ve ardından yerine getirmeme konusunda da bir sabıkası kaydı var.

Ünlü milyarder kapsamlı istihdam ve bütçe kesintilerine, dönüştürücü değişiklikler, düzensiz ve öngörülemeyen kararlar ve reklam verenlerin kaçmasına neden olarak nedeniyle Twitter’daki liderliği nedeniyle eleştirilere maruz kalmıştı.

Musk bu yılın başlarında şirkete 20 milyar dolar değer biçmişti

Musk bu yılın başlarında şirket personeline gönderdiği bir e-postada 20 milyar değer biçmişti. Bu rakam kendisinin şirketi satın aldığı bedel olan 44 milyar doların yarısından az bir miktara karşılık geliyor.

Tesla’nın CEO’su geçtiğimiz yıl Twitter CEO’luğundan istifa edip etmemesi gerektiğine dair bir anket başlatmış ve çıkan sonuca uyacağını duyurmuştu. 17 milyon kişinin katıldığı ankette Musk’ın çekilmesi gerektiği sonucu çıkmış ve ünlü milyarder geçtiğimiz ay yeni CEO olarak köpeği Floki’yi atadığını açıklamıştı.

Musk’ın Twitter’a yeni CEO atadığını açıklamasının ardından Tesla hisseleri yükselişe geçti.