Advertisement

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren 4 bin 259 perakende satış noktasında, 70 binin üzerinde personeliyle halkın ihtiyaçlarının eksiksiz biçimde karşılanması için çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, "Yerel marketlerimizde halkımızın ihtiyaç duyacağı her türlü gıda ve temizlik ürünlerinin tedarik edilmesinde aksaklık yaşanmaması için gerekli önlemlerin alındığını vurgulamak isteriz." dedi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TPF Başkanı Ömer Düzgün, tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle tedirgin olan halkın temel gıda ve temizlik ihtiyaçlarına en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlamak üzere tüm önlemleri aldıklarını belirtti.

Vatandaşlara gereğinden fazla alışveriş yapmanın diğer ihtiyaç sahiplerinin mağdur olmasına yol açabileceği uyarısında bulunan Düzgün, tedarik zincirinin sağlam olduğunu belirterek, daha dikkatli ve sorumlu bir alışveriş için çağrıda bulundu.

Düzgün, yerel marketlerdeki hijyen kurallarının uygulanması için tüm üyelere de tavsiyelerde bulunulduğunu bildirdi.

Ömer Düzgün, federasyon olarak, hükümetin, Sağlık Bakanlığı’nın ve İçişleri Bakanlığı’nın talimatları ve tavsiyelerinin dikkatle takip edildiğini ve başta üyeler olmak üzere tüm paydaşların doğru yönlendirilmesine gayret gösterildiğini belirtti.

- Yerel marketlere 7/24 dezenfeksiyon çağrısı

Düzgün, hijyen konusunun önemine işaret ederek, “Federasyonumuz üyesi olan yerel marketlerimizin depolarında, reyonlarında, kasalarında ve dağıtım hizmetlerinde görev yapan tüm çalışanlarımızın maske ve eldiven kullanmasını, aynı şekilde, tüm yerel marketlerimizde dezenfeksiyon işlemlerinin 7/24 düzenli olarak yapılmaya devam edilmesini tavsiye etmiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

 

 AA