Advertisement
PİYASALAR ABONE OL

Sanica Isı'da halka arz sonuçları halka arzlara yönelik yatırımcı talebinin canlı olduğunu gösterdi.

Konsorsiyum lideri Gedik Yatırım tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamaya göre Sanica Isı paylarının halka arzında 15-16-17-18 Kasım 2022 tarihlerindeki talep toplama işlemleri tamamlanırken satışa sunulan 40 milyon TL nominal değerli payların yatırımcılara dağıtımı gerçekleştirildi.

Sanica Isı paylarının halka arzında yurt içi bireysel yatırımcı kategorisinde tahsisatın 13,7 katı, yurt içi kurumsal yatırımcı kategorisinde tahsisatın 9,3 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcı kategorisinde ise tahsisatın 3,4 katı olmak üzere toplam halka arz büyüklüğünün 10,9 katı talep toplandı.

Sanica Isı'nın 801,2 milyon TL halka arz büyüklüğüne sahip ve 40 milyon TL nominal değerli paylarının halka arzında 166 bin 571 adet yurt içi bireysel yatırımcıya, 121 adet yurt içi kurumsal yatırımcıya ve 8 adet yurt dışı kurumsal yatırımcıya olmak üzere toplamda 166 bin 700 yatırımcıya dağıtım gerçekleştirildi.

Dağıtıma esas tahsisat oranları ise yurt içi bireysel yatırımcılar için yüzde 50, yurt içi kurumsal yatırımcılar için yüzde 40 ve yurt dışı kurumsal yatırımcılar için ise yüzde 10 olarak gerçekleşti.

Norveç emeklilik fonu da hisse aldı

Gedik Yatırım tarafından halka arzla ilgili yapılan ayrı bir açıklamada Norveç emeklilik fonu Norges Bank Investment Management'ın arzda yüzde 5'lik hisse aldığı açıklandı.