Advertisement

Galatasaray'ın İsveçli futbolcusu Johan Elmander, Spor Toto Süper Lig'de iyi bir seri yakaladıklarını, bunu devam ettirmek istediklerini söyledi.

GSTV'de yayınlanan ''Son Pas'' programına konuk olan Elmander, ligde son olarak Bursaspor karşısında güzel bir galibiyet aldıklarını, bu hafta da Medical Park Antalyaspor karşısında aynı başarıyı tekrarlamak istediklerini belirtti.

Medical Park Antalyaspor ile zor bir karşılaşma yapacaklarını kaydeden İsveçli futbolcu, ''Onları seyretme şansım olmadı ama küçük bir statları olduğunu biliyorum. Zor bir maç olacaktır ama rakip kim olursa olsun biz Galatasarayız. Galatasaray gibi büyük bir camianın tek hedefi de şampiyon olmak. Buna ulaşmak istiyorsak bu tip maçları da geçmemiz gerek. İyi bir seri yakaladık, bunu devam ettirmek istiyoruz'' diye konuştu.

Johan Elmander, sakatlığı nedeniyle ligin ilk haftasında forma giyemediğini hatırlatarak, ''Bu sakatlığı yaşadıktan sonra tekrardan maç performansını yakalamak biraz zaman alıyor. Şu anda kendimi fiziksel olarak daha iyi hissediyorum. Forvet oyuncusu olarak gol atmak çok önemli. Bunu başardığım için de çok mutluyum'' dedi.

Takımdaki arkadaşlığın üst seviyede olduğunu vurgulayan Elmander, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kesinlikle çok iyi ve neşeli bir futbolcu grubuna sahibiz. Bu da başarıda en büyük anahtar. Gol sevinçlerinde bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Takım ruhunu gol attıktan sonra görebiliyoruz. Bu neşeli bir grup olmamıza bağlı. Soyunma odasındaki atmosfer önemli. Herkes birbiriyle konuşuyor, şakalaşıyor. Bu da otomatikman başarıya giden yolda önemli bir anahtar oluyor.''-''Terim ne istediğini biliyor''-Fatih Terim'den övgü ile söz eden Johan Elmander, tecrübeli teknik direktörün ne istediğini bildiğini ifade etti.

''Fatih Terim ismini fazla yorumlamaya gerek yok'' diyen İsveçli futbolcu, şunları kaydetti:

''Herkes tarafından bilinen bir isim. Ne kadar önemli bir isim olduğunu geçen seneki takıma ve bu seneki Galatasaray'a baktığımızda anlayabiliyoruz. Biliyorsunuz geçen sezon iyi geçmemişti ama Fatih hoca kararlılığıyla, sistemiyle, yapması gerekeni bilen bir hoca olmasıyla istediklerini yaptı. Bir teknik direktör için isteklerini bilmek bence çok önemli. Ne istediğini bilen bir insan. Sistemini bilen ve bunu bize iyi aksettiren biri. Şu anda da ligde çok iyi bir konumdayız. İki sezon arasındaki fark da ne kadar önemli bir teknik direktör olduğunu anlatıyor bize.''

Türkiye liginde mücadele gücünün çok yüksek olduğunu anlatan Elmander, ''Premier Lig bence dünyanın en iyi ligi. Ama Türkiye ligi de her geçen gün standardını yükselten ve çok kaliteli futbolculara sahip bir lig. Burada başarılı olmak istiyorsan gerçekten iyi oynamalı ve mücadele etmelisin'' dedi.-''Forvette kendimi daha iyi hissediyorum''-Forvet mevkisinde görev verildiğinde kendisini daha iyi hissettiğini belirten Elmander, ''Kariyerime baktığınızda uzun dönem forvet olarak oynadığım görülebilir. 4-4-2 sisteminde forvet oynadığımda kendimi iyi hissediyorum. Ama tek forvet olarak da oynayabiliyorum, bir sıkıntı çekmiyorum'' diye konuştu.

Sarı-kırmızılı taraftarların kendilerini çok iyi desteklediğini ve hiç yalnız bırakmadığını anlatan İsveçli futbolcu, ''Şu ana kadar futbol kariyerimde gördüğüm en iyi, en ateşli taraftar grubuna karşı oynuyorum. Futbolcu için çok önemli taraftarın arkanızda olduğunu bilmek. Bizim taraftarımız da böyle bir grup. İçeride oynadığımız maçlarda sanki bizimle birlikte oynadıklarını, o duyguyu hissediyorsunuz. 90 dakika boyunca tezahürat yapan, takımı destekleyen, şu ana kadar gördüğüm en iyi taraftar grubu'' ifadelerini kullandı.-Galatasaray-Fenerbahçe rekabeti-Johan Elmander, Galatasaray–Fenerbahçe rekabetiyle ilgili bir soruyu şöyle yanıtladı:

''Fenerbahçe'ye karşı forma giymediğim için bu rekabet hakkında pek fazla bir şey söyleyemem ama bunun ne kadar önemli bir rekabet olduğunu biliyorum. Galatasaray ve Fenerbahçe'yi Türkiye liginin en iyi iki takımı diye adlandırabiliriz. Ama umuyorum ki lig sonlandığı zaman biz onlardan daha üst bir seviyede bitirmiş olacağız.''

Elmander, yabancı oyuncuların genellikle yakındığı Türkiye ligindeki sertlikle ilgili olarak, ''Sonuçta futbol oynuyorsunuz ve sertlik de bunu bir parçasıdır. Önemli olan oyuncuyu sakatlayacak müdahaleler olmasın. Bacak ya da başka bir yerinizin kırılması gibi sertlikler olmadığı sürece sertlik futbolun içinde olan bir şey. Zaten Türkiye'de de çok iyi hakemlerin olduğunu biliyorum ve bu hakemler de mücadelelerdeki sertliği kontrol altına alabilirler diye düşünüyorum'' değerlendirmesinde bulundu.