Advertisement

  • CMA CGM, TURMED servisine yeni bir uğrak ekliyor: Taranto
  • Türkiye, sadece 3 gün transit süre ile Taranto Limanı’na ve limandan da günlük tren servisleri ile Orta ve Kuzey İtalya’ya bağlanıyor.
  • Bu ek uğrak ile CMA CGM Grubu yeni bir uçtan uca ve çevre dostu ulaşım alternatifi sunuyor.

Deniz taşımacılığı ve lojistikte dünya lideri olan CMA CGM Grubu, 10 Temmuz 2020'de, Türkiye ile Tunus'u grubun Malta ana aktarma limanı aracılığıyla birbirine bağlayan TURMED servisine Taranto'da (İtalya) yeni bir uğrak ekleyecek.

Türkiye ile İtalya arasında, Akdeniz başta olmak üzere tüm dünya ile bağlantı kuran, yeni ve etkili bir servis

Bu yeni uğrak ile CMA CGM, Türkiye ve İtalya’yı sadece üç gün transit süre ile birbirine bağlayacak. Taranto Limanı'ndan günlük tren servisleri ile ayrıca Orta ve Kuzey İtalya'ya, özellikle Milano, Piacenza, Bologna, Jesi ve Marcianise şehirlerine hızlı ve verimli kapıdan kapıya hizmet sağlayacak.

TURMED servisi, Tunus'un yanı sıra CMA CGM Grubu'nun bir aktarma merkezi olan Malta Limanı’na da uğrayarak grubun beş kıtada 420'den fazla limana ulaşan küresel hizmet ağına da erişim sağlıyor.

Uçtan uca, çevre dostu bir alternatif

CMA CGM, TURMED servisini yenileyerek, güvenilir, kapıdan kapıya hizmet sunmayı amaçlayan stratejisini sürdürürken, müşterilerinin karbon ayak izlerini azaltmalarına olanak tanıyan yeni bir çevre dostu ulaşım alternatifi sunuyor.

TURMED Servisi

  • Türkiye’yi Malta ve Tunus’a; Taranto Limanı üzerinden Orta ve Kuzey İtalya’ya bağlıyor.
  • Taranto Limanı’ndan günlük tren seferlerine bağlanıyor.
  • Malta üzerinden tüm CMA CGM hizmet ağına erişiyor.
  • Dört adet 1,100-TEU gemi ile hizmet veriyor.
  • 10 Temmuz’da Taranto uğrağına başlıyor.

CMA CGM Hakkında

Rodolphe Saadé liderliğindeki CMA CGM Group, deniz taşımacılığı ve lojistikte dünya lideridir. 489 gemisi ile beş kıtada 420'den fazla limana hizmet veriyor ve 2019'da yaklaşık 22 milyon TEU konteyner taşıdı. Lojistik hizmetlerinde dünya lideri olan CEVA Lojistik ile birlikte, 500.000 tondan fazla hava taşımacılığı ve her yıl 1.9 milyon ton iç taşıma yapıyor.

CMA CGM, müşterilerine denizcilik, iç taşıma ve lojistik alanlarında yenilikçi çözümler sunmak için sürekli olarak çalışmalar yapıyor. 755 ofis ve 750 antrepodan oluşan ağıyla her kıtada ve 160 ülkede faaliyet gösteren Grup, dünya çapında 110.000 kişiyi istihdam etmektedir ve bunların 2.400'ü merkez ofisinin bulunduğu Marsilya'da bulunmaktadır

www.cma-cgm.com