Advertisement
FİNANSAL TEKNOLOJİ ABONE OL

TechFin şirketi Enqura, müşterilerinin Iliad test tool’u üzerinde başta finansal hizmetler olmak üzere, dijitaldeki birçok ürün için ihtiyaç duyulan uçtan uca test süreçlerinin otomasyonuna öncülük ederek, zaman ve maliyet kayıplarının önüne geçecek. Bu sinerjik iş birliği sayesinde iki şirket Orta Doğu’daki varlığını artırmayı, yeni pazarlara açılmayı ve müşteri odaklı yenilikçi ürün portföyüyle pazar paylarını artırmayı hedefliyor.

Test süreçlerinde saniyede 15 bin işlem

Iliad Solutions'ın dünyanın önde gelen finans kuruluşları tarafından kullanılan ürün ve hizmetleri, yeni ödeme teknolojilerini devreye sokarken riski en aza indirmeye, testlerle ilgili maliyetleri azaltmaya ve yeni sistemleri devreye alma hızını artırmaya yardımcı oluyor. Şirket tarafından geliştirilen ödeme testi ve sertifikasyon platformu “t3”, süreçleri bir arada birleştiren kullanıcı dostu yapısıyla öne çıkıyor. Saniyede 15 bin işlem çalıştırabilen t3 ile finans kurumları karmaşık işlemleri şemalarla basit ve verimli bir şekilde test edebiliyor, sezgisel gösterge tablosu görünümleri aracılığıyla gerçek zamanlı veriye ulaşabiliyor.
Iliad Solutions CEO'su Anthony Walton, iş birliği ile ilgili olarak memnuniyetini dile getirerek şunları söyledi; "Enqura ile yaptığımız bu iş birliği hem her iki şirkete hem de müşterilerimize fayda sağlayacak. Bu ortaklık, Iliad'a Türkiye, Orta Doğu ve ötesindeki finansal kurumlara daha hızlı ulaşmamıza ve uçtan uca ödeme test yeteneğimizi genişletmemize yardımcı olacak. Yenilenmiş t3 test platformunu lisanslayan kurumlar, platformun sağladığı yüksek düzeydeki otomasyon sayesinde dijital ödemeleri ve işlem çözümlerini piyasaya daha hızlı ve verimli bir şekilde sunabilecekler.”

‘İş birliği yeni fırsatlar ve değerler yaratacak’

Enqura Kurucusu ve CEO'su Metin Karabiber ise bu ortaklığın mevcut ve potansiyel müşterilere ödeme sistemleri için kalite, güvenlik ve uyumluluk sağlayan kapsamlı ve sağlam bir test olanağı sunacağını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti; “Bu iş birliği sayesinde uzaktan müşteri edinim ve kimlik tespiti ürünümüz EnQualify'ı, Iliad'ın müşterilerine ve partnerlerine tanıtma fırsatı da bulacağız. EnQualify, “AI on Mobile Edge” teknolojisi ile güçlendirilmiş, sorunsuz ve güvenli bir dijital kimlik doğrulama deneyimi sunuyor. Bu ortaklığın, hızla büyüyen FinTech pazarında hem Enqura'ya hem de Iliad'a yeni fırsatlar ve değerler yaratacağına inanıyorum” dedi.