Advertisement

UBS Group AG Avrupa servet yönetimi bölümünü üç bölgeye ayırıyor ve özel bankacılık alanında 500 kişiye kadar küresel ölçekte işten çıkarım yapmayı planlıyor.

Bu revizyon ile Christl Novakoviç tarafından yönetilen Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgeleri ayrılıyor ve merkez ve Doğu Avrupa için Caroline Kuhnert, Orta Doğu ve Afrika içinse Ali Janoudi yetkilendiriliyor. Varlık yönetimi eş başkanları Iqbal Khan ve Tom Naratil’de Bloomberg’in elde ettiği dahili bilgiye göre, Novakoviç Batı Avrupa bölgesinden sorumlu olmaya devam edecek.

Servet yönetim şirketinde yapılan revizyonlar üç ay önce şirketin başına geçen Khan ‘ın değişimlerinin son halkası. Khan ve Naratil işi canlandırma planları kapsamında CEO Sergio Ermotti tarafından görevlendirilmişti.

Khan Ekim ayında Credit Suisse AG’den ayrılarak UBS’e katılmıştı.

UBS  ayrıca zengin müşterilere borç vermeyi artırmaya yardımcı olmak için servet yönetimi işinden kaynaklanan tüm kredileri yatırım bankasındaki ayrı bir risk defteri aracılığıyla yönetmeyi planlıyor. Khan daha önce çalıştığı kurum olan Credit Suisse AG’de de kullandığı strateji olan kredilerini artırmanın UBS’in ‘hızlı kazanç’ sağlayabileceğini belirtti