Advertisement
FİNANSAL TEKNOLOJİ ABONE OL

Temelinde online şirketlerin satın alma süreçlerindeki pürüzleri ortadan kaldırmak için kurulan conversational marketing (sohbet pazarlaması) girişimi olan ve son 6 ayda yüzde 300 büyüyen Botgate AI, tohum öncesi yatırım turunu tamamladı. Conversational marketing ile şirketlerin online satın alma süreçlerini hızlandırarak kişiselleştirilmiş bir deneyimle satışları artırmayı hedefleyen ve ayda ortalama 10 milyon müşteriyle online şirketleri buluşturan B2B SaaS girişimi Botgate AI’ın tohum öncesi yatırım turuna bugüne kadar 8 girişime yatırım yapan hiVC liderlik etti. hiVC’nin liderliğindeki yatırım turunda Bodrum Angels’tan Osman Alp Arlı, Yağız Gökdemir ve TrPos CEO’su Ayhan Erdoğan yer aldı.

'Yatırım globalde büyüme hedefimizi destekleyecek'

Botgate AI Kurucusu Barış Gülbaş ise şöyle konuştu: “Dijital dönüşümü tamamlayan online şirketlerin satış ve dönüşüm kaygısı olduğunu her gün tüm mecralarda konuşuyoruz. Tam da bu noktada Botgate devreye giriyor. Botgate'in ana odağı online şirketlerin satışlarını ve dönüşümlerini artırmak. Botgate olarak hiVC ve diğer yatırımcılarımızdan aldığımız bu yatırım ile vites büyüteceğiz. Bu yatırımı Botgate'i globalde büyütmek ve online şirketlerin conversational marketing dönüşümünü sağlamak için kullanacağız.”

'Hedefimiz 5 sene içinde 50 girişime yatırım yapmak'

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan hiVC CEO’su Bora Şahinoğlu, şunları söyledi: “Erken aşama girişimlere odaklanan ve geleceğin unicorn’larını keşfetme iddiasıyla yola çıkan hiVC olarak kuruluşumuzdan bu yana ölçeklenebilirlik barındırdığı için SaaS girişimleri yakın markajımızdaydı. Bugün de bu girişimlerden biri olan Botgate AI’ın yatırımına liderlik etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Yıl sonuna kadar yatırım yaptığımız girişim sayısının 10’a ulaşacağını öngörüyoruz. Hedefimiz 5 sene içinde 50 girişime yatırım yapmak. Bu hedefe doğru da kararlı adımlarla ilerliyoruz.”