Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Asya-Pasifik piyasaları, ABD borç tavanını yükseltmeye yönelik yasa tasarısının Temsilciler Meclisi'nde kabul edilmesinin ve varsayılan son tarihten sadece birkaç gün önce Senato'ya sunulmasının ardından Perşembe günü çoğunlukla yükseldi.

Meclis, Beyaz Saray ile Cumhuriyetçi Meclis Başkanı Kevin McCarthy arasında haftalarca süren gergin müzakerelerin bir sonucu olarak, hem Demokratların hem de Cumhuriyetçilerin desteğiyle tasarıyı kabul etti.

Çin, Japonya, Güney Kore ve birkaç Asean ülkesi için fabrika faaliyet verileri için özel anketler bugün daha sonra yayınlanacak.

Japonya'da Nikkei 225, Çarşamba günü 31 binden geri çekildikten sonra yüzde 0.3'lük bir kazanç gördü ve Topix de yüzde 0.46 yükseldi.

Avustralya'nın S&P/ASX 200 endeksi toparlandı ve yüzde 0,26 yükseldi, ancak Güney Kore daha karışıktı. Kospi yüzde 0,42 düştü ve Kosdaq yüzde 0,58 yükseldi.

Hong Kong'un Hang Seng endeksi, ayı piyasası bölgesine dokunduktan sonra toparlandı ve HSI yüzde 0,48 arttı. Anakara Çin piyasaları da yükseldi, Shanghai Bileşik Endeksi yüzde 0,14 ve Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0,54 arttı.