Advertisement
HABERLER ABONE OL

Borsada gong Ak Portföy Büyüyen Şirketler Hisse Senedi Fonu için çaldı. Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı Bloomberg HT ekranlarında gong töreninde konuştu.

Ersarı kurulan fon hakkında, “Şimdiye kadar büyümeye odaklanmış bir fon maalesef yoktu dolayısıyla biz de bu eksiği görerek yatırımcılara büyümeye odaklanmış büyüyen şirketlere portföyünde yer veren bir fon oluşturmak için harekete geçtik. Bunun için bir endeks kurduk ve bir fon oluşturmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurduk. Son üç yılda yüksek büyüme performansı gösteren şirketlerden oluşan endeksin içinden fon yöneticileri tarafından seçilerek yatırıma yönlendirilen şirketler oluşacak” dedi.

Yatırımcı tercihleri hakkında da değerlendirmede bulunan Ersarı, “Yatırımcı tercihlerini biraz bankaların tercihleri belirlemiş oldu. Para Politikasındaki normalleşme ile yatırımcı tercihlerini konjonktürel olarak değişebileceğini öngörüyoruz” diye ekledi

Son olarak Ersarı, “Yatırımcılar fonlar üzerinden hisse ağırlıklarını arttırmalı. Hisse senedi yatırımları orta uzun vadede iyi getirecektir” dedi.